Prošlost, sadašnjost, budućnost

Učenici 3. razreda su pod vodstvom učiteljice Nede Zemljak realizirali projekt Prošlost, sadašnjost, budućnost.

Cilj projekta je bio omogućiti učenicima da ovladaju pojmovima sadašnjost, prošlost, budućnost na intuitivnoj i iskustvenoj razini. Projekt je vezan uz nastavne sadržaje prirode i društva, hrvatskog jezika i likovne kulture.Tijekom realizacije projekta u mjesecu ožujku,učenici su ponovili dosadašnja znanja o prošlosti, sadašnjosti i budućnosti i proširili su ih brojnim zanimljivostima i novim spoznajama. Kroz projekt su naučili puno toga o prošlosti, kako bi je što više cijenili. Zavirivali su u svaki kutak naših predaka. Istraživali su o običajima, načinu odijevanja, predmetima u prošlosti. Učeći o prošlosti zavičaja učenici su skupljali  stare uporabne predmete. Potom su te predmete opisivali i crtali, ali i naučili da je povijest zaista učiteljica života. Učenici su izradili obiteljska stabla koja su uljepšala našu učionicu. Napravili su zanimljive PowerPoint prezentacije: Uporabni predmeti iz prošlosti našeg zavičaja, Kulturno-povijesni spomenici, Prijevozna sredstva tijekom vremena, Zavičajni rječnik, Prabaka mi priča. Učenici su napisali i svoj mali rječnik zavičajnih riječi. Svoje znanje o starim riječima pokazali su kroz kviz.

Naučili su trećaši da s ponosom mogu govoriti o svojoj prošlosti, uživaju u svakom danu sadašnjosti i raduju se budućnosti izrastajući u sretne mlade ljude.

Fotografije možete pogledati u foto-galeriji.

objavio: Neda Zemljak   datum: 30. 3. 2022.