ZA PRAVA ŽIVOTINJA - projekt 5.a razreda

Projekt 5.a razreda "Za prava životinja" povezali smo uz datum 4.10. kada se obilježava Svjetski dan zaštite životinja. Projekt smo provodili u 10. mjesecu 2020., ali se on neočekivano nastavio do kraja polugodišta, a nastavlja se i dalje dok ne ostvarimo sve što smo imali u planu. Zapravo projekt bi trebao trajati dok god ima napuštenih, zanemarenih i zlostavljanih životinja uz moto: svaki život, ma koliko mali bio, velik je onome tko ga živi.

Što smo planirali i ostvarili:

- učenici su predstavili svoje kućne ljubimce izradom power point prezentacije ili plakata te izlaganjem (u prilogu);

- pisali su sastavke na temu "Poruke životinja čovjeku" i to kućnog ljubimca, laboratorijske, lovne, cirkuske, napuštene, zoološke, životinje s farme... (u prilogu)

- sudjelovali su u volonterskoj akciji Azila za napuštene pse podjelom letaka za besplatne kastracije pasa u Petrijevcima i Satnici (u prilogu);

- postali su kumovi napuštenim psima iz Azila: Mrlji, Pavici, Romy i Cvjetku donacijom od 4 kn mjesečno za njihove potrebe. Kako bismo izabrali psa, tako se on udomio (zato ih imamo puno na broju) te se nadamo da će te sreće biti i Cvjetko. Razred je dobio s pravom naziv "srećonoše za udomljavanje".

- kupnjom kalendara "Spešl edišn" za učionicu, pomogli napuštenim psima u Azilu.

Što planiramo ostvariti:

- čim epidemiološke mjere dozvole, otići u Azil i prošetati naše kumče i ostale pse te im pružiti ljubav i prijateljstvo.

objavio: Ljiljana Čelenković   datum: 13. 1. 2021.